Bel Fıtığı Belirtileri

bel fıtığı belirtileri Bel fıtığı belirtileri öncelikle belde ve bacakta hissedilen ağrılardır. Bu ağrılar sadece belde olduğu gibi sadece bacakta da hissedilebilir. Bel fıtığının oluşumu sonrasında çevrede bulunan sinirler üzerinde oluşan bası, bu sinirlerin bacaklara devam etmeleri nedeniyle, ağrıların bel fıtığının ileri safhalarında yoğun olarak bacaklarda da hissedilmesine yol açar.

Bütün bunlar, bacaklarda güç kaybına, ağrı hissedilmesine, uyuşmalara ve bazı hallerde karıncalanmalara yol açar.Bel ağrısı, kalçada hissedilen ağrılar, tek ya da iki bacağa birden yayılan ağrı,
yürümede güçlük, topallayarak yürüme, bacaklarda uyuşma ve güçsüzlük hissedilmesi, vücudun bir tarafa doğru çarpılması ve çok nadir olmakla beraber idrar kaçırma başlıca bel fıtığı belirtileri olarak sayılabilir.

Bel fıtığı hastalığının ileri safhalarında çabuk yorulma, cinsel fonksiyon bozuklukları, iktidarsızlık ya da yürüyememe gibi bel fıtığı belirtileri de gözlemlenebiliyor.

 

 

 

 

 

 

Fıtık Belirtileri

bel fıtığı belirtileri 1

Bel fıtığının neden olduğu ağrılar, genellikle şiddetli ağrılar olarak ortaya çıkar ve hastayı ağrı kesici almaya zorlayabilir.

Bel Fıtığı Resimleri


bel fıtığı resimleri